Tradiční stavební firma a výhradní dodavatel
tepelně izolačního systému Isotec® pro ČR

isotec

isotec dotazy

Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete odpovědi na některé z Vašich častých dotazů týkajících se střešního tepelně izolačního systému ISOTEC®, pro ostatní Vaše otázky použijte prosím poptávkový formulář nebo nás kontaktujte telefonicky – viz. kontakty.

Vážení zákazníci, pokud jste výše nenalezli odpověď na Váš dotaz, využijte náš „poptávkový formulář“ nebo telefonické „kontakty“, odpovíme Vám ihned, jakmile to bude možné.


Jaká je poskytována záruční doba na systém ISOTEC®, jaká je jeho životnost?

Záruční doba na střešní tepelně izolační systém ISOTEC® je poskytována v délce 10-ti let, na kvalitu provedení montáže střešního pláště poskytuje záruky realizační firma dle podmínek sjednaných ve „Smlouvě o dílo“. ISOTEC® je objemově stálý a teplotně odolný materiál, integrované ocelové latě mají speciální povrchovou úpravu ALUZINK, která zajišťuje jejich maximální odolnost vůči povětrnostním vlivům, panely mají nulovou nasákavost, značnou pevnost v tlaku a jsou oboustranně povrchově chráněny silnou hliníkovou fólií – těmito faktory je zajištěna životnost výrazně vyšší, než je tomu u klasických materiálů na bázi dřeva atp.. O kvalitě materiálu jistě svědčí i to, že systém ISOTEC® je dlouhodobě používán na stavbách po celé Evropě, a to jak v občanské výstavbě v soukromém i veřejném sektoru, tak na stavbách sportovního charakteru, průmyslových objektech a památkově chráněných budovách značného historického významu – reference Vám na vyžádání rádi poskytneme.


Jaké jsou dodací lhůty pro systém ISOTEC®?

Nejčastěji používané rozměry máme skladem v Praze připravené k okamžitému odběru, ostatní rozměry dodáváme do 2-3 týdnů od data závazné objednávky. Pro přesnější informaci o dodací lhůtě pro konkrétní rozměr nás kontaktujte přes „poptávkový formulář“ nebo telefonicky, viz. „kontakty“.


Jaké jsou požadavky na „stavební připravenost“ před montáží systému ISOTEC®?

Před zahájením montáže systému ISOTEC® by měla být kompletně dokončena konstrukce krovu včetně chemického ošetření, vyzděné štítové stěny, boky vikýřů a komíny, případně proveden palubkový záklop přesahů střechy, pokud jsou přesahy tímto způsobem v projektu řešeny.


Je možné se objednat na osobní konzultaci nebo osobní zaškolení pro montáž?

Ano, poskytujeme i tyto služby, pouze je potřeba se předem telefonicky domluvit na termínu Vaší návštěvy – viz. „kontakty“.


Je systém ISOTEC® vhodný pouze na novostavby, nebo i na rekonstruované střechy?

Střešní systém ISOTEC® je určen jak pro novou výstavbu, tak i pro rekonstrukce – právě u rekonstrukcí bývá často využíváno výjimečných vlastností systému ISOTEC®, jako je nízká váha, výborné izolační vlastnosti při velmi malé tloušťce, rychlá montáž atd.


Jsme realizační firma a budeme montovat systém ISOTEC®, kde získáme návod?

Základní informace o montáži systému ISOTEC® jsou uvedeny v sekci „hlavní zásady pro montáž“. Pro zaslání podrobného montážního návodu v tištěné nebo datové podobě nás prosím kontaktujte přes „poptávkový formulář“ nebo telefonicky, viz. „kontakty“.


Kde získám bližší informace o střešním systému ISOTEC®?

Pokud máte zájem o podrobnější informace o střešním systému ISOTEC®, využijte sekci „download“ těchto webových stránek, kde naleznete prospekty, technické výkresy a další údaje. Pro žádost o zaslání informačních materiálů poštou, nebo aktuálního ceníku e-mailem, využijte prosím náš „poptávkový formulář“ nebo nás kontaktujte telefonicky, viz. „kontakty“.


Lze systém ISOTEC® montovat svépomocí?

Ano, montáž systému ISOTEC® je velmi snadná a manuálně zručný člověk ji zcela jistě bez problémů zvládne – viz. „hlavní zásady pro montáž“. Jelikož se ovšem při realizaci střechy neprovádí pouze montáž systému ISOTEC®, ale také montáž klempířských prvků, střešních oken, střešní krytiny, eventuelně i krovu, což vyžaduje řadu odborných znalostí, zkušeností, vybavení nářadím a mechanizací, doporučujeme pečlivě zvážit, zda raději nesvěřit montáž specializované firmě.


Lze systém ISOTEC® použít i na střechy členité nebo složitých tvarů?

Systém ISOTEC® se používá na střechy všech tvarů, od jednoduchých po extrémně složité, členitost střechy ovlivňuje pouze rychlost montáže systému ISOTEC® – i na složitých střechách je však rychlost montáže vyšší a především zpracování různých detailů mnohem jednodušší a preciznější, než je tomu u klasických vícevrstvých systémů.


Máte regionální zástupce nebo partnery pro realizace systému ISOTEC® po celé ČR?

Ano, v každém regionu České republiky spolupracujeme s firmami, které zajišťují jak dodání, tak i vlastní montáž systému ISOTEC® (vesměs se jedná o firmy specializované na realizace střech), kontakty na tyto partnery Vám na vyžádání poskytneme, nebo jim předáme kontakt na Vás a budete jimi přímo osloveni. Pokud si pro montáž systému ISOTEC® zvolíte realizační firmu dle Vašeho uvážení a obdržených referencí, dodávku materiálu zajistíme a Vámi vybrané firmě poskytneme technický servis v potřebném rozsahu pro zdárné provedení montáže (není potřeba se toho obávat, montáž systému ISOTEC® je velmi snadná).


Po jakou dobu je možné nechat systém ISOTEC® na střeše bez položení střešní krytiny?

Systém ISOTEC® po montáži provizorně chrání stavbu před dešťovými srážkami před montáží finální střešní krytiny. ISOTEC® však není finální střešní krytinou a příliš dlouhým odkládáním pokládky střešní krytiny riskujeme jeho mechanické poškození, zanesení nečistotami, poškození může způsobit i „neodborný“ pohyb osob po střeše atd., pokud je ISOTEC® ponechán nějakou dobu bez střešní krytiny, doporučujeme na namontované plochy zbytečně nevstupovat a pokládku střešní krytiny provést v nejbližším možném termínu, většinou do cca 8 týdnů od položení systému ISOTEC®.


Pořádá CONTI Praha, s.r.o. školení a prezentace pro odbornou veřejnost?

Ano, aktivně se účastníme školení a prezentací v rámci vzdělávacího programu ČKAIT, aktuální termíny,místa konání a podmínky Vaší účasti na seminářích naleznete v sekci „aktuality“. Na těchto akcích je ISOTEC® prezentován formou cca 60-ti minutové přednášky s možností celodenního kontaktu s naším zástupcem, zodpovězení Vašich dotazů a předání informačních materiálů o systému ISOTEC®.


Provádíte i montáž systému ISOTEC®, nebo pouze dodáváte materiál?

Jsou možné oba způsoby, buďto zajistíme pouze dodávku materiálu, nebo zajistíme dodávku včetně montáže (a nejen to, můžete si u nás objednat kompletní dodávku střechy „na klíč“, včetně krovu, klempířských prvků, střešních oken, krytiny atd. – na realizace střech se specializujeme již od počátku působení naší firmy na trhu v ČR). Bližší informace naleznete v odkazech „co nabízíme“ a „chci objednat a koupit“.


Realizační firma mi bude provádět montáž systému ISOTEC®, na co si mám „dát pozor“?

Základní informace naleznete v sekci „hlavní zásady pro montáž“. Specializovaná firma montáž systému ISOTEC® zcela jistě bez problémů zvládne. Pokud máte nějaké zásadní pochybnosti, kontaktujte nás – bezproblémový průběh montáží systému ISOTEC® je samozřejmě i naším hlavním zájmem – viz. „kontakty“.


Jak mám postupovat pro získání Vaší cenové nabídky?

Využijte prosím odkazu „chci nezávaznou nabídku“, kde najdete veškeré potřebné informace.